مصرف بیش از اندازه‌ی اس اس دی در مک M1 ممکن است طول عمر دستگاه را کاهش دهد

برخی از کاربران حرفه‌ای کامپیوترهای اپل سیلیکون به تازگی اعلام کرده‌اند که مصرف بیش از اندازه حافظه ذخیره سازی اس اس دی در این کامپیوترها ممکن است باعث کاهش طول عمر مفید این دستگاه‌ها شود.

کامپیوترهای تولید شده توسط شرکت اپل به تازگی مجهز به تراشه‌های مبتنی بر معماری ARM شده‌اند که در آن‌ها از ذخیره سازی اس اس دی نیز استفاده شده است. در این میان کاربران حرفه‌ای و تحلیلگران اعلام کرده‌اند که حافظه داخلی این کامپیوترهای مبتنی بر ARM به طرز قابل توجهی کارکرد زیادی دارند.

در حقیقت سیستم عامل مک او اس در کامپیوترهای مک مبتنی بر اپل سیلیکون در مدت زمانی بسیار کوتاه داده‌های خیلی زیادی را روی حافظه اس اس دی رایت می‌کند. این موضوع ممکن است برای عملکرد دستگاه‌ها و طول عمر مفید قطعات آن مضر باشد.

بررسی اولیه نشان می‌دهد که سرعت رایت در اس اس دی تا ۱۳ درصد از عمر مفید قطعه را در مدت زمان بسیار کوتاهی کاسته است. و در صورت حقیقت داشتن این موضوع عمر مفید این قطعات کمتر نصف سال به اتمام خواهد رسید.

1 مصرف بیش از اندازه‌ی اس اس دی در مک M1 ممکن است طول عمر دستگاه را کاهش دهد - Apple NIC


در حقیقت میزان رایت روی اس اس دی از سرعت استانداردی که برای این قطعات در نظر گرفته شده بیشتر است که این موضوع ممکن است در آینده باعث افزایش آمار از کار افتادگی دستگاه‌ها به دلیل عدم استفاده درست از آن‌ها شود. تحلیلگران در گزارش‌های خود از این موضوع ابراز نگرانی کرده‌اند و اعلام کرده‌اند که در آینده نزدیک ممکن است طول عمر مفید دستگاه‌های اپل سیلیکون به طرز قابل توجهی افت داشته باشد.

با توجه به این موضوع ممکن است در صورت عدم پیگیری‌های آتی و در زمانی بسیار کوتاه کاربران نیاز به تعویض قطعات مختلف پیدا کنند. این موضوع در حال حاضر توسط بسیاری از تحلیلگران تائید شده و خبرگزاری‌های مختلف در مورد آن اظهارنظر کرده‌اند.

با این وجود شرکت اپل هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده است و معلوم نیست که آیا تصمیمی برای ارائه خدمات تعمیراتی به کاربران کامپیوترهای مبتنی بر اپل سیلیکون به دلیل خرابی حافظه داخلی دارد یا کاربران باید با هزینه شخصی اقدام به تعویض قطعات از کار افتاده کنند. 

چک کردن سریال گوشی آیفون و تشخیص نو و کارکرده بودن ایفون

ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که شماره سریال گوشی اپل در چه مواردی مورد استفاده قرار میگیرد : 

1 - اطمینان از اورجینال بودن گوشی آیفون

2 - مطابقت سریال آیفون شما با جعبه گوشی ( مخصوصا زمانی که آیفون دست دوم میخرید و میخواهید اطمینان حاصل کنید که گوشی شما سرقتی نمی باشد .)

3 - زمان دقیق روشن شدن آیفون اپل ( وقتی که یک دستگاه آیفون آکبند خریداری میکنید باید از این مورد اطمینان حاصل کنید که گوشی قبلا روشن نشده است )

4 - زمان باقی مانده از گارانتی بین المللی گوشی آیفون اپل

عینک هوشمند سامسونگ در رقابت با عینک AR اپل

یک افشاگر محصولات الکترونیکی با عنوان WalkingCat ویدیوهای مفهومی ظاهراً رسمی از عینک هوشمند سامسونگ را به اشتراک گذاشته که شامل Samsung Glasses Lite و Samsung AR Glasses است.

 

Samsung Glasses Lite تصور یک نمایش دوبعدی را به کاربر ارائه می‌دهد، درحالی‌که Samsung AR Glasses صفحه نمایش تعامل گر سه‌بعدی اشیا و محیط را نشان می‌دهد.

Samsung Glasses Lite به عنوان یک سالن سینمای مجازی یا یک مانیتور کامپیوتر قابل استفاده است. در این ویدیو کاربردهای متنوعی مثل تجربه خلبانی یک هواپیمای بی‌سرنشین از دید اول شخص نشان داده شده است. ظاهراً عینک‌ها به حرکات واکنشی ندارند و در عوض برای کنترل‌ها به عینک هوشمند سامسونگ یا صفحه کلید و موس در حالت Dex متکی هستند.

ظاهراً این عینک‌ها قادر به نمایش سه‌بعدی اشیا یا میدان دید گسترده نیستند. در این ویدیو همچنین قابلیت تیره شدن خودکار و یا حالت عینک آفتابی در Samsung Glasses Lite نشان داده می‌شود.

Samsung AR Glasses محصول با قابلیت AR پیشرفته و وابسته به Hololens مایکروسافت ظاهراً دارای ویژگی‌های بیشتری نظیر صفحه نمایش تعامل گر با اشیا سه‌بعدی و محیط‌هایی با میدان دید گسترده ارائه داده و برخلاف Samsung Glasses Lite به حرکات بازو و دست واکنش نشان می‌دهد. همچنین منطقی است که افزودن قابلیت‌های بیشتر به این دستگاه موجب افزایش قیمت آن می‌شود.

مشخص نیست که این ویدیوها تا چه اندازه محصولات آماده برای مصرف‌کننده یا برنامه‌های حتمی سامسونگ برای آینده را نشان می‌دهند اما ظاهراً سامسونگ برای رقابت با محصولات مشابه اپل در آینده برنامه‌ریزی می‌کند.

جالب توجه است که این دو محصول مفهومی سامسونگ با دستگاه‌های شایعه شده اپل مشابه است زیرا Samsung AR Glassesرقیب هدست واقعیت ترکیبی اپل و Samsung Glasses Lite رقیب احتمالی برای عینک AR اپل است.

قابل‌ذکر است که سامسونگ با ارائه SmartTagهای خود توانسته ایرتگ شایعه شده اپل را شکست دهد و به همین دلیل احتمالاً همین کار را با عینک AR اپل انجام دهد.

Samsung-AR
صفحه اصلی دسته بندی سبد خرید