مصرف بیش از اندازه‌ی اس اس دی در مک M1 ممکن است طول عمر دستگاه را کاهش دهد


برخی از کاربران حرفه‌ای کامپیوترهای اپل سیلیکون به تازگی اعلام کرده‌اند که مصرف بیش از اندازه حافظه ذخیره سازی اس اس دی در این کامپیوترها ممکن است باعث کاهش طول عمر مفید این دستگاه‌ها شود.

کامپیوترهای تولید شده توسط شرکت اپل به تازگی مجهز به تراشه‌های مبتنی بر معماری ARM شده‌اند که در آن‌ها از ذخیره سازی اس اس دی نیز استفاده شده است. در این میان کاربران حرفه‌ای و تحلیلگران اعلام کرده‌اند که حافظه داخلی این کامپیوترهای مبتنی بر ARM به طرز قابل توجهی کارکرد زیادی دارند.

در حقیقت سیستم عامل مک او اس در کامپیوترهای مک مبتنی بر اپل سیلیکون در مدت زمانی بسیار کوتاه داده‌های خیلی زیادی را روی حافظه اس اس دی رایت می‌کند. این موضوع ممکن است برای عملکرد دستگاه‌ها و طول عمر مفید قطعات آن مضر باشد.

بررسی اولیه نشان می‌دهد که سرعت رایت در اس اس دی تا ۱۳ درصد از عمر مفید قطعه را در مدت زمان بسیار کوتاهی کاسته است. و در صورت حقیقت داشتن این موضوع عمر مفید این قطعات کمتر نصف سال به اتمام خواهد رسید.

1 مصرف بیش از اندازه‌ی اس اس دی در مک M1 ممکن است طول عمر دستگاه را کاهش دهد - Apple NIC


در حقیقت میزان رایت روی اس اس دی از سرعت استانداردی که برای این قطعات در نظر گرفته شده بیشتر است که این موضوع ممکن است در آینده باعث افزایش آمار از کار افتادگی دستگاه‌ها به دلیل عدم استفاده درست از آن‌ها شود. تحلیلگران در گزارش‌های خود از این موضوع ابراز نگرانی کرده‌اند و اعلام کرده‌اند که در آینده نزدیک ممکن است طول عمر مفید دستگاه‌های اپل سیلیکون به طرز قابل توجهی افت داشته باشد.

با توجه به این موضوع ممکن است در صورت عدم پیگیری‌های آتی و در زمانی بسیار کوتاه کاربران نیاز به تعویض قطعات مختلف پیدا کنند. این موضوع در حال حاضر توسط بسیاری از تحلیلگران تائید شده و خبرگزاری‌های مختلف در مورد آن اظهارنظر کرده‌اند.

با این وجود شرکت اپل هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده است و معلوم نیست که آیا تصمیمی برای ارائه خدمات تعمیراتی به کاربران کامپیوترهای مبتنی بر اپل سیلیکون به دلیل خرابی حافظه داخلی دارد یا کاربران باید با هزینه شخصی اقدام به تعویض قطعات از کار افتاده کنند. 

تجربه خود را با ما در میان بگذارید
صفحه اصلی دسته بندی سبد خرید